» 
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
فَأَقِمْ وَجْهَكَ لِلدِّينِ حَنيفاً فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتي‏ فَطَرَ النَّاسَ عَلَيْها
لا تَبْديلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذلِكَ الدِّينُ الْقَيِّمُ وَ لكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ(سوره روم، آیه ۳۰)

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

بندگی حضرت حق از طریق معرفت فطری، هدف والا و اصلی از آفرینش انسان است. انسانی که از «احسن تقویم» به «اسفل سافلین» فرود آمده است، برای بازگشت به موطن حقیقی خود نیازمند مسیر مشخص است.

شکوفایی فطرت سریعترین، قوی­ترین و استوارترین راه رسیدن به منزلت «عبودیت حضرت حق» است و مسیری است که سیر آن برای عموم اقشار و اشخاص از هر نژاد و زبان و با هر عنوان و موقعیتی، میسر می­باشد.

قرآن با زبان فطرت صحبت می‌کند. بگونه ای سخن می گوید که هر فردی از انسان – چه بی‌سواد و چه عالِم، چه کودک و چه بزرگ، چه زن و چه مرد و … در هر نقطه از این جغرافیای عالم باشد-  اگر از سلامت مختصری برخوردار باشد، مطالب بسیاری می‌آموزد.

انسان اگر در فاسدترین وضعیت نیز قرار بگیرد، ندایی پاک و نورانی از اعماق وجود و فطرتش، او را بسوی حقیقت و منزل واقعی دعوت می کند. در شرایط کنونی که نظام سلطه با عِدّه و عُدّه فراوان و با سوء استفاده از غرایز حیوانی بشر، دنیا را به جهنم سوزانی تبدیل کرده اند که انسان های بی شمار بویژه جوانان را در هاضمه خود می بلعد، مؤثرترین ابزار مقابله با قتل عام فرهنگی دشمن، بهره گیری از رمز و شاه کلید فطرت است که خاصیت و جذبه ای بس قوی تر از غرائز حیوانی دارد.

بر همین اساس جهت نشر و ترویج مطالبی که در راستای شکوفایی فطرت انسانی است و سعی می شود که در حد توان با زبان فطرت بیان شود، پایگاه «ندای پاک فطرت» تأسیس شده است.

بدیهی است که طالبان معارف حقه و توحید فطری، طبق فرمایش نورانی حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام «خُذِ الْحِکْمَهَ مِمَّنْ أَتَاکَ بِهَا وَ انْظُرْ إِلَى مَا قَالَ وَ لَا تَنْظُرْ إِلَى مَنْ قَال‏»[۱]، در هر کجا مطالب فطری را بیابند، استفاده می کنند و شخصیت گوینده مانع از بهره گیری از محتوای سخن نخواهد بود.

قابل ذکر است که فعالیت ما در فضای مجازی، فقط از راه های زیر صورت می گیرد و در برابر آنها پاسخگو است و نسبت به سایر فعالیت ها – با همین نام یا عناوین مشابه- مسئولیتی ندارد.

۱- پایگاه اینترنتی «ندای پاک فطرت» با آدرس www.nedayepakefetrat.ir

۲- کانال «ندای پاک فطرت» در پیام رسان سروش با آدرس  https://sapp.ir/nedayepakefetrat

۳- کانال «ندای پاک فطرت» در پیام رسان ایتا با آدرس https://eitaa.com/nedayepakefetrat

در انتها فراز زیبایی از کتاب فطرت را ذکر می کنیم:

«خدای متعال در آیه ۲۲ سور یس می فرماید : «وَ ما لِیَ لاأَعْبُدُ الَّذِی فَطَرَنِی وَ إِلَیْهِ تُرْجَعُونَ» کسی که به فطرتش رسید، خود بخود به خدایش رسیده است؛ اصلاً چاره‌ای جز این ندارد که تسلیم او شود. یک مسأله ظاهری و تعصبی و گروهی نیست. اصلاً هر انسانی به فطرتش برسد، بی چون و چرا تسلیم او می شود. در نتیجه هم به خدایش می رسد و هم به معادش.

و آن وقت نگرش وی نسبت به خودش، یک مشت استخوان نمی شود و با این فطرت، سازنده‌اش را هم می بیند و بندگی او را می کند که این، نجات بخش است و مشاهده میکند که من پیش او می روم. همه اینها حقیقت است؛ نه مفاهیم خشک و عجب‌آور».

[۱]-عیون الحکم و المواعظ، ص ۲۴۱